Mal i Zi

Tragjedi/ Ish-polici vret gruan, djalin dhe më pas veten, (DETAJE)

Shkruar nga Liberale

Tragjedi/ Ish-polici vret gruan, djalin dhe më pas veten, (DETAJE)

Një krim i rëndë në familje ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Podgorivë.

Një polic i dalë në pension M.D., 52-vjeç, vrau gruan e tij V.D. dhe djalin Gj.D. dhe më pas ka kryer vetëvrasje.

Tragjedia ka ndodhur gjysmë ore pas mesnate, kanë thënë për “Vijesti” Departamenti i Policisë. Ish-polici ka vrarë me armë zjarri gruan dhe djalin e tij.

Në deklaratën e Drejtorisë së Policisë, thuhet se M.D. ishte punonjës i tyre në pension, ndërsa bashkëshortja e tij ishte edukatore.

“Hetimet në vend janë kryer nga prokurori i shtetit në Prokurorinë e Lartë të Shtetit në Podgoricë me pjesëmarrjen e ekspertëve balistikë dhe oficerëve të Departamentit të Sigurisë në Podgoricë. Sipas informacioneve të disponueshme, arma e cila është përdorur si mjeti i kryerjes së kësaj vepre ka qenë në posedim privat, në vendngjarje janë gjetur edhe dy armë zjarri, për të cilat policia do të konstatojë nëse ato janë në posedim të ligjshëm”, njofton Drejtoria e Policisë.

Ata shtojnë se sipas të dhënave që disponon aktualisht Drejtoria e Policisë, dyshohet se motivi i këtij krimi ka qenë “gjendja e akumuluar nga gjendja shëndetësore e një familjari, djalit të cilin ai vrau”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH