Kosova

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-të gurthemel për stabilitetin global

Shkruar nga Liberale

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-të gurthemel për

Presidentja Vjosa Osmani ka shkruar se aleanca me SHBA-të nuk është vetëm një dëshmi e vlerave dhe parimeve tona të përbashkëta demokratike, por edhe një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global.

“Faleminderit Sekretarit Blinken për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në Washington D.C., në kuadër të Samitit të NATO-s. Aleanca me SHBA-të nuk është vetëm një dëshmi e vlerave dhe parimeve tona të përbashkëta demokratike, por edhe një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global”, ka shkruar Osmani.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH