Globi

Tragjedi në plazh, 37-vjeçarja humb jetën, rrezikon edhe një i ri që tentoi ta ndihmojë  

Shkruar nga Liberale

Tragjedi në plazh, 37-vjeçarja humb jetën, rrezikon edhe

Një 37-vjeçare ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në plazhin e Rimini, me sa duket pasi ka notuar në det. Ngjarja ndodhi në plazh, rreth orës 10. Autoriteti Portual, policia, zjarrfikësja dhe ambulanca shkuan në vendngjarje, të gjithë u alarmuan dhe një burrë që tentoi të ndihmonte gruan e goditur papritur nga

Në fakt, duket se i pari që ka kuptuar vështirësitë me të cilat ka ndeshur 37-vjeçarja, me origjinë nga provinca e Tarantos dhe banues në zonën e Milanos, ka qenë një djalë që nuk ka nguruar të hyjë në det. I riu me origjinë nga Afrika e Veriut, i cili rrezikoi të mbytej vetë, arriti të tërhiqte 37-vjeçaren në breg. Në vendngjarje, punonjësit e shëndetësisë kryen masazh kardiak dhe përdorën defibrilatorin, por nuk mund të bëhej asgjë për ta rikthyer në jetë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH