Globi

Tmerr në shkollë/ Gjimnazisti godet me thikë pas shpine mësuesen

Shkruar nga Liberale
Tmerr në shkollë/ Gjimnazisti godet me thikë pas shpine

 

Në Varese të Italisë, një mësuese 57-vjeçe u godit me thikë në ambjentet e shkollës nga një nxënës 17-vjeçar. E plagosur në shpinë, ajo është transportuar menjëherë në spital dhe pas ndihmës së shpejtë ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Djali u arrestua dhe u arrestua në flagrancë nga policia me akuzën e plagosjes. Oficerët kanë ndërhyrë dhe kanë bllokuar 17-vjeçarin, i cili sipas një rikonstruksioni fillestar dyshohet se e ka goditur me paramendim pas shpine mësuesen me një armë të marrë nga shtëpia.

Ngjarja ka ndodhur në hyrje të shkollës, rreth orës 08:00.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH