Globi

Nën diellin toskan: Ky rajon italian paguan 30,000 euro për të lëvizur atje

Shkruar nga Liberale

Nën diellin toskan: Ky rajon italian paguan 30,000 euro për të

Aplikantët do të marrin nga 10,000 deri në 30,000 €, për të blerë një shtëpi në një qytet malor.

Blerja e një shtëpie në Toskanën urbane është në listën e shumë njerëzve, por pronat e paluajtshme në rajon janë jashtëzakonisht të shtrenjta.

Megjithatë, sipas një njoftimi nëse veproni shpejt, oferta e re për t’u vendosur në një nga zonat e saj mund ta bëjë ëndrrën realitet.

Autoritetet rajonale të Toskanës kanë njoftuar se do të paguajnë deri në 30,000 euro për t'u zhvendosur në zonat rurale dhe malore, me qëllim për të ndalur braktisjen dhe popullsinë në pakësim të këtyre zonave.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH