Globi

MOMENT HISTORIK/ Violeta Berisha, e para GRUA shqiptare që betohet si kryebashkiake në SHBA

Shkruar nga Liberale
MOMENT HISTORIK/ Violeta Berisha, e para GRUA shqiptare që betohet si

Moment historik për komuniterin shqiptar në SHBA. Violeta Berisha është e para grua shqiptare, e cila është betuar si kryebashkiake në Fairview, New Jersey.

Lajmi i mirë dhe që bën krenarë shqiptarët atje, është bërë i ditur nga ambasada amerikane, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale, thotë se ky është një moment historik për komunitetin shqiptar në SHBA.

"Dita e sotme shënon një moment historik për komunitetin Shqiptar në Amerikë. Violetta Berisha u betua si Kryetarja e Bashkisë e Fairview, New Jersey. Borough of Fairview.

Urime Violetta Berisha, e para grua dhe Kryebashkiake shqiptare që merr këtë detyrë.

Mirënjohje dhe krenari për arritjet e saj dhe komunitetit. Suksese në rrugëtimin tuaj. Krenarë për arritjet e shqiptarëve kudo që janë”, thuhet në reagimin e ambasadës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH