Globi

I akuzuar si kreu i një organizate të trafikut të drogës, kush është shqiptari i arrestuar në Bolivi (EMRI)

Shkruar nga Liberale

I akuzuar si kreu i një organizate të trafikut të drogës,

Policia boliviane ka kryer një operacion të gjerë kundër një grupit të përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës, duke arrestuar disa persona.

Mes të arrestuarve është edhe një shqiptar i identifikuar si Loren Hyseni, i cili dyshohet si kreu i një organizate ndërkombëtare të trafikut të drogës nga Bolivia në Evropë dhe Azi.

Ndërkohë ministri bolivian i Brendshëm, i cili dha detajet e operacionit, deklaroi se shtetasi shqiptar kishte hyrë ilegalisht në vend, ndërsa do të bashkëpunohet me Europol dhe Interpol për të zbardhur rrjetin e trafikut të gjerë.

Operacioni u zhvillua gjatë ditës së djeshme ndërsa si synim kishte arrestimin e autorit të vrasjes së dy personave që u vranë në San Ignacio de Velasco gjatë ditëve të karnavaleve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH