Globi

Humbin jetën 14 persona gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, shkak vala e të nxehtit

Shkruar nga Liberale
Humbin jetën 14 persona gjatë pelegrinazhit të Haxhit në

Të paktën 14 shtetas të Jordanisë kanë humbur jetën gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, për shkak të nxehtësisë së madhe, kanë thënë zyrtarët.

Ministria e Jashtme e Jordanisë ka thënë se 14 shtetas të saj kanë vdekur për shkak të valës së të nxehtit, dhe 17 të tjerë janë zhdukur.

Kryqi i Kuq iranian ka konfirmuar, po ashtu, që pesë pelegrinë iranianë kanë vdekur, por pa përmendur arsyet.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH