Bota

Sulmet izraelite në Liban/ Vritet një 5-vjeçare dhe një grua

Shkruar nga Liberale

Sulmet izraelite në Liban/ Vritet një 5-vjeçare dhe një

Mes të vrarëve nga Izraeli në një sulm ajror në Libanin jugor është edhe një vajzë 5-vjeçare.

Fillimisht në bastisjen në Majdal Zun bilanci ishte një grua e vrarë dhe një vajzë e vogël e plagosur, por kjo e fundit ka ndërruar jetë në spital pas plagëve të marra.

Këto dy viktima e çojnë në 43 numrin e civilëve të vrarë nga Izraeli që nga 8 tetori, përfshirë tre gazetarë libanezë, në kuadër të luftës kundër Hezbollahut, aleatëve të Iranit dhe Hamasit

Poll
SHQIPENGLISH