BE

Shtrohet në spital Mbreti i Norvegjisë, shkak një infeksion që mori në Malajzi

Shkruar nga Liberale

Shtrohet në spital Mbreti i Norvegjisë, shkak një infeksion

Mbreti i Norvegjisë Harald V u shtrua në spital në Malajzi për shkak të një infeksioni që mori gjatë pushimeve.

“Madhëria e tij Mbreti u sëmur gjatë pushimeve të tij në Malajzi dhe u shtrua në spital me një infeksion atje”, tha familja mbretërore norvegjeze në një deklaratë.

Sakaq, në deklaratë theksohet se Mbreti 87-vjeçar Harald V ndodhet nën kujdesin e stafit mjekësor malajzian dhe norvegjez.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH