BE

Borrell: Lufta Izrael-Hamas duhet të ndalet

Shkruar nga Liberale
Borrell: Lufta Izrael-Hamas duhet të ndalet

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha se katastrofa humanitare në Gaza, po rrit numrin e viktimave civile.

Gjatë një udhëtimi në Lindjen e Mesme, Borrell u shpreh se po rritet rreziku i përshkallëzimit rajonal dhe se lufta duhet të ndalet.

“E vetmja mënyrë për të parandaluar që këto tragjedi të përsëriten është të arrihet një zgjidhje politike e konfliktit. Lufta duhet të ndalet dhe të mos zgjerohet”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH