Aktualitet

Bllokimi i autmjeteve në kufi me Kosovën, reagon Rama

Shkruar nga Liberale
Bllokimi i autmjeteve në kufi me Kosovën, reagon Rama

Ndërkohë që Shqipëria ka hapur kufijtë tokësorë, Kosova ka vendosur disa rregulla strikte për futjen brenda territorit të kamionëve dhe udhëtarëve, duke bllokuar shumë prej automjeteve dhe qytetarëve ë nuk kishin kryer testin e Covid-19. Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një vendim të cuditshëm këtë të Kosovaës, por nuk ka preferuar të japë ndonjë koment më shumë në lidhje me situatën.

Kryeministri ka gjetur gjithashtu rastin të tregojë se e mban fjalën dhe se nuk gënjen, pasi kufijtë nuk janë hapur as në shtetet e tjera dhe se Shqipëria është ndër të parat që i hap.

“Na hap kufijtë o Ramazon se gjithë bota i ka hap!”e kur thosha jo s’i ka hap gjithë bota, ne do jemi nga të parët fare, gënjeja unë! Po tani që ne i hapëm e shikoni që të tjerët jo?

E pra, unë kam njëmijë të meta, po NUK GËNJEJ dhe mirë a keq THEM ATË QË BËJ DHE BËJ ATË QË THEM!

Dhe mos keqkuptohemi, s’e kam me bllokimin e çuditshëm të makinave të Shqipërisë në kufirin e Kosovës për dizinfektim, po për plot kufij fqinj ose jo, që janë ende mbyllur!

Prandaj DURIM, BESIM dhe KUJDES NGA NXITIMI NË NGRËNIEN E RRENAVE se helmojnë gjakun e çorodisin mendjen!”, thekson Rama./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH