Aktualitet

Basha: Më mbështesin 99.9% e demokratëve, do ta pastroj PD nga meturinat e komunizmit

Shkruar nga Liberale
Basha: Më mbështesin 99.9% e demokratëve, do ta pastroj PD nga

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se ai ka mbështetjen e 99.9% e demokratëve janë në mbështetje të tij.

Në një konferencë për mediat, Basha tha se demokratët janë për të ardhmen dhe janë kundër mendësisë bolshevike dhe kundër mbeturinave të komunizmit.

“99.9% e demokratëve janë për të ardhmen, nuk i lidh asgjë as me mendësinë bolshevike dhe as me aferat korruptive që kanë ndodhur gjatë qeverisjes tonë. Ata nuk kanë përfituar, por janë dëmtuar si shqiptarë dhe si demokratë. Nga kjo pikëpamje, nga pikëpamje a e parimeve nën lidershipin tim do të pastrohet PD nga mbeturinat e sistemit komunist dhe për këtë janë 99.9% e demokratëve”, u shpreh Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH