Aktualitet

Basha: Buxheti i 2021 më i papërgjegjshmi në 30 vite

Shkruar nga Liberale
Basha: Buxheti i 2021 më i papërgjegjshmi në 30 vite

Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar projekt-buxhetin që ka miratuar qeveria për vitin 2021.

Basha thotë se ky buxhet është më i papërgjegjshmi dhe gënjeshtra më e madhe ndër 30 vite në Shqipëri.

"Buxheti më i papërgjegjshëm në 30 vite, gënjeshtra më e madhe në 30 vite, dhe tablo më e qartë e Ramës ndaj shqiptarëve, shqiptarët përballë një njeri, që edhe në muajt e fundit zgjat dorën në xhepat e shqiptarëve.

Kam këtu tabelën se sa kontrata PPP ka planifikuar Rama të japë për vitin që vjen. Kurrë s’ka qenë më e qartë zgjedhja e një qeevrie, të zbatojë planin me 5 pika apo të vijojë vjedhjen deri në ditët e fundit të saj.”, deklaroi Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH