Aktualitet

"Babalja"/ Ja çfarë ka kërkuar sot Prokuroria për Salianjin

Shkruar nga Liberale
"Babalja"/ Ja çfarë ka kërkuar sot Prokuroria

Prokuroria ka kërkuar sot 1 vit e 6 muaj pezullim nga funksionet politike dhe 3 vite shërbim prove për ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji në lidhje me audio-përgjimin për çështjen "Babalja".

Ndërkohë në mbështetje të tij, janë mbledhur në gjykatë ish-deputetet e PD-së të cilët janë futur në ambientet e brendshme të gjykates ku mësohet se do ndjekin nga afër seancën gjyqësore.

Kujtojmë se ish-deputeti Ervin Salianji akuzohet se ka kryer kallëzim të rremë. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH