Aktualitet

Arta Vorpsi kërkesë anëtarëve të Kushtetueses: Më njihni mandatin

Shkruar nga Liberale
Arta Vorpsi kërkesë anëtarëve të Kushtetueses: Më

Anëtarja me e re e Gjykatës Kushtetuese e cila e bëri betimin te noteri u ka drejtuar sot një kërkesë anëtarëve të tjerë.

Kërkesa e saj u është drejtuar anëtarëve; Viktore Tushaj, Besnik Muçi, Elsa Toska dhe Fjona Papajorgji.

Sipas televizioneve informative mësohet se ajo u ka kërkuar që t'i njohin mandatin edhe pse nuk është betuar para presidentit të Republikës./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH