Aktualitet

Aksidenti i rëndë në Kroaci, zbardhen emrat e pasagjerëve që ndodhen në spital

Shkruar nga Liberale
Aksidenti i rëndë në Kroaci, zbardhen emrat e pasagjerëve

Janë zbuluar emrat e pasagjerëve, që ndodheshin në autobusin shqiptar që u aksidentua në Kroaci.  kurohen.

Mësohet se, 5 shtetas po trajtohen në spitalin e qytetit të Karlovacit, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa 4 të tjerë po trajtohen në spitalin e Ogulinit, ku 1 prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

Gjendja e pasagjerëve:

5 shtetas po trajtohen në spitalin e qytetit te Karlovacit dhe janë jashtë rrezikut për jetën:

Veli Muca (pasagjer)

Armand Shaba (pasagjer)

Herman Gjeci (pasagjer)

Gjovalin Kola (pasagjer)

Adem Rexha (shoferi i cili ishte në timon)

4 shtetas po trajtohen në spitalin e qytetit te Ogulinit

Roland Kola (pasagjer)

Naile Bajraktari (pasagjere – në gjendje pak të rëndë)

Klodian Vata (pasagjer dhe njëkohësisht pronari i autobusit)

Ka ndërruar jetë:

Gazmir Korbi (ndihmës shoferi)

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH