Globi

Tragjedi/ Vritet kryetari i bashkisë dhe pesë persona në sulmin e armatosur

Shkruar nga Liberale
Tragjedi/ Vritet kryetari i bashkisë dhe pesë persona në sulmin e

Një kryebashkiak dhe pesë persona të tjerë, përfshirë një vajzë 15-vjeçare, u vranë në dy sulme në Kolumbinë jugperëndimore. Kryebashkiaku i Guatsene, Elmer Abonia Rodríguez u vra natën e së premtes.

Disa orë më parë, pesë persona, duke përfshirë një vajzë adoleshente, u vranë në komunitetin indigjen të Nasa në komunën Santander de Cilição në Kolumbinë jugperëndimore, sipas autoriteteve lokale.

Rreth orës 04:00, persona të armatosur hynë në shtëpinë e edukatorit John Freiman Ramos dhe vranë të tre anëtarët e familjes së tij.

Përveç mësuesit, gruaja e tij Giselle Mensah dhe vajza e tyre e mitur Helen Ramos u vranë, tha shoqata e këshillave indigjene në Kauka veriore.

Pak kohë më vonë, dy burra të tjerë u vranë në një shtëpi aty pranë në të njëjtin komunitet aborigjen.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH