Globi

27-vjeçarja gjendet e vrarë me thikë brenda apartamentit luksoz, prangoset i dashuri i saj   

Shkruar nga Liberale

Kimberly Wong, 27 vjeç, (në foto) u gjet e pajetë në apartamentin e saj në San Francisko më 30 nëntor. Apartmanti i tyre kishte një vlerë prej 1.4 milin dollarësh.

I dashuri i saj Scott Fisher, 29 vjeç, u arrestua të enjten e kaluar nga policia nën akuzë për vrasjen e saj.

Fisher akuzohet për vrasje, në atë që policia tha se ishte vrasje me dhunë brenda familjes.

Partneri i saj, i akuzuar se vrau me thikë të dashurën e tij punonjëse të teknologjisë në banesën e tyre është një analist marketingu dhe ish-praktikant kongresmen.

Fisher u përball të hënën me Gjykatën e Lartë të San Franciskos i akuzuar për vrasje.

Trupi i saj u zbulua nga policia në shtëpinë e saj në bllokun 3200 të Clay Street në Presidio Heights rreth orës 19:00 më 30 nëntor. Mjekët u përpoqën të ringjallën, por ajo u deklarua e vdekur në vendngjarje.

Fisher rrezikon të dënohet 26 vjet deri në burgim të përjetshëm, nëse shpallet fajtor.

Wong (në foto) bleu apartamentin prej 1.39 milionë dollarësh me ndihmën e prindërve të saj në vitin 2019 dhe fqinjët thanë se i dashuri i saj u shpërngul rreth dy vjet më parë. Ajo u gjet gjatë një kontrolli të mirëqenies pasi policia mori një telefonatë duke ngritur shqetësime për mirëqenien e saj. Policia nuk bëri të ditur shkakun e vdekjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH