Sport

Zinedine Zidane largohet nga Real Madrid

Shkruar nga Liberale
Zinedine Zidane largohet nga Real Madrid

Real Madrid ka njoftuar se nga sot Zinedine Zidane nuk do të jetë më trajner i skuadrës. Në një komunikatë për mediat, skuadra spanjolle bën me dije se kërkesa për largimin nga ekipi ka qenë e Zidane.

“Tani është koha për të respektuar vendimin e tij dhe për t’i treguar vlerësimin tonë për profesionalizmin, përkushtimin dhe pasionin e tij në të gjitha këto vite, dhe për atë që figura e tij përfaqëson për Real Madrid”, theksohet në njoftim.

Më tej shtohet se “Zidane është një nga mitet e mëdha të Real Madrid dhe legjenda e tij shkon përtej asaj që ai ka qenë si trajner dhe lojtar i klubit tonë“.

Në fund klubi shkruan se Zidane do të jetë gjithmonë i respektuar në këtë klub, për atë çka ai ka dhënë si lojtar dhe trajner dhe Real do të jetë gjithmonë shtëpia e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH