Aktualitet

Zgjedhjet/ Meta përshëndet mesazhin e Konferencës Ipeshkvnore

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet/ Meta përshëndet mesazhin e Konferencës Ipeshkvnore

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur mesazhin e ipeshkve katolikë të Shqipërisë për zgjedhjet dhe shitblerjen e votave.

Në një mesazh për qytetarët, Meta e cilëson një mesazh të fuqishëm dhe frymëzues dhe i bën jehonë thirrjes së tyre për të mos rënë në grackën e kujtdo, që kërkon t’i trajtojë qytetarët shqiptarë si plaçkë.

“Ndëshkoni ata, që duan të blejnë votën tuaj dhe t’ju përzënë fëmijët nga Shqipëria”, thekson Presidenti.

MESAZH I PRESIDENTIT TE REPUBLIKES, ILIR META

NDËSHKONI ATA, QË DUAN TË BLEJNË VOTËN TUAJ DHE T’JU PËRZËNË FËMIJËT NGA SHQIPËRIA, ATDHEU YNË I BEKUAR! ??

E përshëndes mesazhin e fuqishëm dhe frymëzues të Konferencës Ipeshkvnore tё Shqipërisë, që inkurajon pjesëmarrjen masive të qytetarëve në zgjedhjet historike të 25 prillit, një e drejtë dhe detyrim moral ndaj momentit më të rëndësishëm të jetës demokratike dhe së ardhmes europiane të Shqipërisë.

I bëj gjithashtu jehonë thirrjes së tyre për të mos rënë në grackën e kujtdo, që kërkon t’i trajtojë qytetarët shqiptarë si plaçkë, që shitet e blihet por të votoni me vullnet të lirë dhe për ata kandidatë, të cilët duhet ta meritojnë besimin tuaj!

Kush falsifikon, kush tenton të tjetërsojë dhe të prekë votën, do ta ketë vendin në burg! ??

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH