Aktualitet

Zgjedhjet e 14 majit/ "Sanksione të reja", ambasadori britanik: Kandidatët të rrinë larg krimit dhe korrupsionit

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet e 14 majit/ "Sanksione të reja", ambasadori britanik:

Ambasadori britanik në vendin tonë, Alastair King Smith ka komentuar zgjedhjet e 14 majit.

Sipas Shqiptarja.com, ai ka thënë se, kandidatët duhet të jenë larg krimit dhe larg korrupsionit.

Nga Elbasani, ambasadori britanik bëri të qartë se do ketë sanksione të reja për ata që minojnë demokracinë dhe bëjnë korrupsion.

"Gjatë 2023 do të sanksionohen disa politikanë dhe biznesmenë shqiptarë", tha ambasadori.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH