Aktualitet

Video/ I ndërpreu fjalën Ramës, studenti nxirret me forcë nga salla

               Publikuar në : 20:52 - 20/02/20 liberale

Një student i ka ndërprerë fjalën kryeministrit Rama gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve të mjekësisë, që u zhvillua në Pallatin e Kongreseve.

Studenti ka ngritur sheqtësimin e largimit të mjekëve dhe të rinjve nga Shqipëria, si dhe faktin e rritjes së tarifave të studimit.

Teksa Rama ka thënë se të riut i duheshin ilaçe dhe shërbim mjekësor, ka hyrë në aksion edhe Garada.

Në videon e siguruar nga Ora News, shihet se studenti është nxjerrë me forcë punonjësit e Gardës, teksa vazhdon replikat me Kryeministrin./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back