Aktualitet

U ndje e humbur në industrinë e muzikës? Rrëfehet Rita Ora

Shkruar nga Liberale
U ndje e humbur në industrinë e muzikës? Rrëfehet Rita Ora

“You & I”, është albumi më i ri i këngëtares Rita Ora, por nga ana tjetër ky album mund edhe të mos krijohej.

Pasi u ndje e humbur në industrinë e muzikës disa vite më parë, Ora tregon për People” se si një marrëveshje e re diskografike që e vendos atë në pozitën marrjen e timonit të karrierës së saj, frymëzoi projektin e saj të fundit, mbi të cilin ajo flet për martesën me fituesen e “Oscar” Taika Waititi.

“Ky album është shumë më i rëndësishëm për mua sesa mendoja se do të ishte”, thotë ylli i popit, 32 vjeç.

“Ai u kthye në një ditar shumë reflektues të zbulimit të vetvetes”, shtoi artistja.

Ndërsa romanca e saj me Waititin lulëzoi, ajo filloi të bënte ditar dhe i ktheu shumë hyrje në këngë për albumin e ri, i cili përfshin mesazhe zanore nga burri i saj në këngën kryesore “You Only Love Me” dhe anekdota për lidhjen e tyre.

“Ky album nuk kishte të bënte me atë që do të arrijë në krye të top-listave. Unë thjesht doja të përfshija njerëzit në atë që po përjetoja”, shpjegoi ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH