Sport

U dëmtua rëndë/ Lojtari rrëshqet, përplaset me murin dhe humb ndjenjat

Shkruar nga Liberale
U dëmtua rëndë/ Lojtari rrëshqet, përplaset me murin

Lojtari i Chemie Leipzig, Japel pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshjen e kësaj fundjave ndaj Chemnitzer.

Ai teksa tentoi të mbante në lojë një top në vijën fundore, futbollisti rrëshqiti sapo kaloi fushën dhe u përplas me murin.

Për një moment, Japel humbi ndjenjat dhe u detyrua ta kalonte natën në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa për fat të mirë, klubi i Chemie Leipzig lajmëroi se gjendja e lojtarit ishte optimale dhe se përplasja nuk kishte shkaktuar pasoja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH