Kronikë

Trafiku i kokainës, arrestohet 39-vjeçari shqiptar, i përshirë edhe ish-deputeti

Shkruar nga Liberale
Trafiku i kokainës, arrestohet 39-vjeçari shqiptar, i

Policia italiane ka vënë në pranga 39-vjeçarin shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim për trafik ndërkombëtar të drogës.

39-vjeçari është ndaluar në një stacion, pas kontrolleve të kryera nga policia. Pas arrestimit ai është transferuar në burgun e Fuornit.

Shqiptari është nën hetim nga Drejtoria e Qarkut Antimafia e Bolonjës, pasi kishte blerë dhe importuar nga Belgjika, në gusht 2020, rreth 28 kilogramë kokainë të destinuara për t’u rishitur me pakicë në tregjet e Romagna-s.

Bëhet fjalë për një furnizim droge ku sipas hetimeve i përfshirë theksohet se është edhe ish-deputeti italian Gianluca Pini.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH