Globi

Tmerr në kryeqytetin italian, shtatë të djegur dhe pesë të helmuar nga zjarri i madh  

Shkruar nga Liberale
Tmerr në kryeqytetin italian, shtatë të djegur dhe pesë

Tmerr në kryeqytetin italian të Romës.

Një ndërtesë ka marrë flakë, rreth orës 14:00, në “Via Edoardo d’Onofrio”, zona Colli Aniene. Zjarrfikësit dhe policia në vendngjarje.

Shtatë persona raportohet se janë djegur, ndërsa pesë janë helmuar. Operacioni i ndërjyrjes së shpejtë është duke u zhvilluar, ndërkohë që nuk bëhet të ditura shkaqet e zjarrit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH