Sport

Tifozët e Union Berlin sulmojnë UEFA-n: Nuk ju intereson futbolli, por vetëm paratë!

Shkruar nga Liberale
Tifozët e Union Berlin sulmojnë UEFA-n: Nuk ju intereson futbolli, por
” Nuk ju intereson sporti, ju intereson vetëm paratë”. Kjo është pankarta shumë e ashpër që tifozët e Union Berlin kanë vendosur para ndeshjes kundër Bragës në Champions League mbrëmjen e djeshme. Skuadra e Leonardo Bonuccit është e detyruar që ndeshjet evropiane t’i luajë në “Olympiastadion” dhe jo në stadiumin legjendar “An der Alten Försterei” , i cili megjithatë nuk është në përputhje me rregulloret e UEFA-s për organizimin e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH