Aktualitet

"Thaçi në Hagë, BE rikthen dialogun", hap Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Thaçi në Hagë, BE rikthen dialogun", hap

Presidenti i Kosovës, që do të duhej të drejtonte bisedimet me homologun serb Vuçiç, nën kujdesin e SHBA, do të pyetet sot nga prokurori special, ndërsa dje Bashkimi Europian rifilloi dialogun Kosovë- Serbi, me një pabarazi të dukshme në përfaqësim.

Gjithsesi suksesi i negociatave do të varet shumë nga situata e brendshme si në Kosovë ashtu edhe në Serbi.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH