Showbiz

“Terapia ka qenë e gjatë dhe e mundimshme”/ Rrëfimi prekës i nënës së Rita Orës për betejën me kancerin: Kam qarë…

Shkruar nga Liberale
“Terapia ka qenë e gjatë dhe e mundimshme”/ Rrëfimi

Vera Ora është nëna e këngëtares së famshme shqiptare, Rita Ora. Së fundmi, ajo ka dhënë një intervistë ku ka bërë një rrëfim shumë prekës. Vera ka folur për betejën e saj me sëmundjen e rëndë me kancer.

“Në atë kohë i kam pasur fëmijët e vegjël edhe s’kam punuar, jam marrë me sëmundjen, me terapinë e cila ka qenë mjaft e gjatë e mjaft e mundimshme, e unë si femër kam qenë mjaft e prekur në shumë aspekte”, tha ajo.

“Thashë diçka nuk është në rregull dhe më tha doktori je e re, nuk ke ndonjë shenjë të kancerit, nuk ndodh te moshat kaq të reja. Edhe i thashë e dua një mamogram. Pasi e bëra më thirrën urgjentisht dhe mjeku u ndje shumë keq, sepse thoshte që s’të kam ekzaminuar siç duhet. E unë në ato momente isha në një kaos mendor, nuk ia vura veshin dhe aty filloi ajo rutina, diagnoztikimi, tretmani, operimi, terapia”, rrëfen ajo në emisionin “Kallxo Përnime”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH