Globi

Temperatura -25 gradë, vdekja e tmerrshme e 39 personave në kamion

Shkruar nga Liberale
Temperatura -25 gradë, vdekja e tmerrshme e 39 personave në kamion

Lajmi për gjetjen e 39 personave pa jetë në një kamion në Britaninë e Madhe shokoi mbarë botën.

Ekspertët kanë filluar hetimet dhe bëhet e ditur se viktimat kanë pasur një vdekje të ngadaltë dhe të tmerrshme.

Ekspertët thonë se emigrantët u futën brenda frigoriferëve. Mendohet se temperaturat brenda frigoriferit kanë qenë -25 gradë celscius.

Ekspertët thonë se thirrjet e tyre për ndihmë ranë në vesh të shurdhët pasi shoferi nuk i dëgjonte dot. Vdekja e tyre ishte e ngadaltë dhe e tmerrshme pasi kaluan mbi 15 orë udhëtim në temperatura -25 gradë celcius.

38 të rinj dhe një adoleshent kishin si denstinacion Mbretërinë e Bashkuar. Ata hipën në kamion për të mbërritu në destinacion, por mbërritën të vdekur në Britaninë e Madhe./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1096370,1096371,1096372,1096373,1096374,1096375,1096376,1096377,1096378,1096379,1096380,1096381"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH