Globi

Sulmi në Izrael/ Netanyahu thirrje Bidenit: Duhet të hyjmë në Gaza

Shkruar nga Liberale
Sulmi në Izrael/ Netanyahu thirrje Bidenit: Duhet të hyjmë

Kryeministri Izraelit Benjamin Netanyahu, gjatë një bisedë telefonike me Presidentin Joe Biden tha se duhet të hyjmë në Gaza.

"Duhet të hyjmë. Nuk mund të negociojmë tani," thuhet se i tha Netanyahu Bidenit kur ai e pyeti për pengjet.

Presidenti amerikan nuk ishte përpjekur ta bindte të mos vazhdonte dhe e kishte pyetur për frontin e dytë të mundshëm në kufirin midis Izraelit dhe Libanit.

Netanyahu u përgjigj se fronti libanez është shkak për shqetësim dhe Izraeli po përgatitet, por nuk ka zgjidhje tjetër veçse të përgjigjet me forcë në Gaza.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH