Globi

Sulm me armë zjarri, 2 viktima dhe 1 i plagosur në Zvicër, autori i armatosur në arrati

Shkruar nga Liberale
Sulm me armë zjarri, 2 viktima dhe 1 i plagosur në Zvicër, autori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sion të Zvicrës, ku si pasojë e një sulmi me armë, raportohet se dy persona kanë humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.

Autoritetet thanë se i dyshuari, i cili nuk është identifikuar, hapi zjarr në dy lokacione të ndryshme në qytetin e Sionit, i cili ka rreth 35,000 banorë.

Sipas tyer autori i njihte viktimat por nuk dhanë detaje të mëtejshme, duke theksuar se ai mbetet ende i lirë dhe i armatosur.

Poll
SHQIPENGLISH