Politikë

VIDEO/ Vizitë zyrtare në Paris me ftesë të Macron, Rama pritet me nderime të larta shtetërore

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Vizitë zyrtare në Paris me ftesë të Macron, Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë zyrtare në Paris, Francë.

Rama është pritur me një ceremoni zyrtare në Paris dhe nderime të larta shtetërore. 

Ende nuk dihen arsyet e kësaj vizite të Ramës në Francë, por ajo vjen në një kohë kur zhvillime të rëndësishme po ndodhin në rajonin e Ballkanit mes Kosovës e Serbisë, por edhe në Europë dhe botë, me zhvillimet e luftës në Ukrainë dhe tensioneve në Lindjen e Mesme.

Kujtojmë se më herët gjatë ditës së sotme Rama zhvilloi një takim në Paris me Unionin e Sipërmarrësve të Francës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH