Kronikë

Në automjetin tjetër u plagosën dy gra, ky është 30 vjeçari shqiptar që humbi jetën në aksident

Shkruar nga Liberale

Në automjetin tjetër u plagosën dy gra, ky është 30

Dhurim Shini, është 30-vjeçari shqiptar që humbi jetën mbrëmjen e së dielës në një aksident tragjik në seksionin urban Gaeta të rrugës rajonale Flacca, Itali.

Lamtumira e fundit do t’i jepet sot.

I riu shqiptar po lëvizte me një mjet tip “Smart” kur në rrethana ende të paqarta u përplas ballë për ballë me një mjet tip “Opel”.
Dhurimi humbi jetën direkt në vendngjarje, ndërsa dy gratë që po udhëtonin në mjetin tjetër u plagosën rëndë dhe ndodhen ende në spital.
58-vjeçarja që drejonte mjetin ‘Opel’ ndodhet e shtruar në spitalin Dono Svizzero pasi ka pësuar dëmtime në kokë dhe kraharor.
Ndërsa pasagjerja që ishte me të pësoi një frakturë të legenit dhe të krahut.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH