Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Çfarë ndodh me euron dhe dollarin sot më 1 Prill, si ndryshon kursi!

Shkruar nga Liberale

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë.

Euro do blihet me 102.2 lekë dhe do shitet me 103 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 104.6 lekë dhe do shitet me 105.6 lekë.

Paundi britanik do blihet me 119.2 lekë dhe do shitet 120.2 lekë.

KËMBIMI VALUTOR/ Çfarë ndodh me euron dhe dollarin sot më

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH