Aktualitet

Vetë pronari i vë zjarrin?/ Përfshihet nga flakët një parcelë me të mbjella në Gjirokastër

Shkruar nga Liberale

Vetë pronari i  vë zjarrin?/ Përfshihet nga flakët një

Një zjarr ka rënë në hyrje të fshatit Erind Bashkia Gjirokastër.

Zjarri ka nisur në një parcelë të sapo mbjellë ndërkohe që flakët kanë rrezikuar edhe ullishten në parcelën.

Raportohet se në vendngjarje ka shkuar reparti zjarrfikës duke bërë të mundur shuarjen e menjëhershme të flakëve dhe mos avancimin e tyre në drejtim të ullishtave dhe drurëve frutore. Zjarrvënësi mendohet të jetë pronari i parcelës.

Policia po heton për ngjarjen

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH