Aktualitet

Po riparonte llambat elektrike, bie nga vinçi punonjësi i Bashkisë Elbasan, si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Shkruar nga Liberale

Po riparonte llambat elektrike, bie nga vinçi punonjësi i

Një punonjës i Bashkisë Elbasan, ka rënë nga vinçi teksa ishte duke riparuar llambat elektrike.

Sipas policisë, 56-vjeçari me iniciale E.B është në spital, në kujdesin e mjekëve, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave.

"Rreth orës 12:00, shtetasi E. B., 56 vjeç, punonjës i bashkisë Elbasan, gjatë punës mbi vinç, për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit, në lagjen “5 Maji”, dyshohet se për shkak të një defekti në vinç, është rrëzuar dhe për pasojë është dëmtuar."- njofton policia. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH