Aktualitet

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë Leonard Duka, rivali i Vis Martinajt

Shkruar nga Liberale
Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë Leonard Duka, rivali i Vis

Arrestohet në Belgjikë Leonard Duka, rivali i Vis Martinajt.

Në kuadër të operacionit të SPAK, pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bërë i mundur arrestimi i Leonard Dukës.

Ndaj tij ka masë sigurimi nga SPAK. Mësohet se Duka ka kërkuar azil në Belgjikë por pritet që kërkesa e tij të refuzohet dhe të ekstradohet në vendin tonë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH