Aktualitet

Operacioni i SPAK/ Arrestohen vëllai dhe djali i xhaxhait të deputetit socialit Eduard Ndreca

Shkruar nga Liberale

Operacioni i SPAK/ Arrestohen vëllai dhe djali i xhaxhait të deputetit

Në kuadër të operacionit të SPAK, i cili u shtri në disa qytete, mësohet se janë arrestuar edhe Elvis Ndreca dhe Armando Ndreca, djali i xhaxhait dhe vëllai i deputetit socialist Eduard Ndreca.

Pavarësisht se prokuroria e Lezhës kërkoi arrest me burg për Armando Ndrecën, vëllain e deputetit të PS, Eduart Ndreca, gjykata vendosi ta lirojë nga qelia duke u mjaftuar me caktimin e masës “detyrim paraqitje” ndaj tij.

Mësohet se arrestimi i Armando Ndrecës, është bërë në kuadër të komunikimeve me telefon që ka pasur me dy të arrestuarit e tjerë Armel Nikduajn dhe Elvis Shpellzain të cilët akuzohen se kishin kthyer një stan në “fermë kanabisi”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH