Aktualitet

"Në sitën e SPAK-ut", ish-kryebashkiaku i Sarandës, Stefan Çipa thirret në Prokurorinë e Posaçme

Shkruar nga Liberale

"Në sitën e SPAK-ut", ish-kryebashkiaku i Sarandës,

Ish-kryebashkiaku i Sarandës, Stefan Çipa është paraqitur ditën e sotme në ambientet e SPAK. 

Ende nuk dihet arsyeja pse Çipa është thirrur në ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Në vpërfundim të marrjes në pyetje nga prokurorët e SPAK, pritet dhe një reagim i Çipës mbi atë se çfarë ka dëshmuar. 

Kujtojmë se Stefan Çipa ka qenë deputet i Partisë Socialiste në disa legjislatura, në vitet 2011-2015 ai drejtoi bashkinë e Sarandës, ndërkohë që më pas ka mbajtur dhe poste të tjera të larta si zv.ministër i Brendshëm dhe Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH