Aktualitet

MOTI I DITËS: Mos harroni çadrat! Reshje shiu me intensitet tê lartë në të gjithë territorin

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Mos harroni çadrat! Reshje shiu me intensitet tê

Moti sot në vendin tonë do të shoqërohet me reshje shiu me intensiet të lartë.

Në qarqet Shkodër dhe Kukës mund të ketë vërshime të shpejta të lumenjve të vegjël malorë dhe rrëshqitje të dherave. Në zonat urbane, në këto qarqe mund të shfaqen probleme me përmbytje të lokalizuara, në varësi të gjendjes së kanalizimeve.

Instituti i Gjeoshkencave njofton se në qarqet Shkodër dhe Kukës priten gjithashtu reshje intensive deri lokalisht shumë intensive shoqëruar me shtrëngata. Në qarqet Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Gjirokastër priten reshje mesatare deri lokalisht intensive, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH