Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale
Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter, është regjistruar mëngjes e sotëm në Shqipëri.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në orën 06:32 në qarkun e Elbasanit.

Ndërkohë sipas të dhënave paraprake, fatmirësisht nuk raportohet për pasoja në njerëz apo dëme materiale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH