Aktualitet

EMRAT/ Po i shisnin drogë malazezit, vihen në pranga nënë e bir, arrestohet edhe 63-vjeçari

Shkruar nga Liberale

EMRAT/ Po i shisnin drogë malazezit, vihen në pranga nënë e

Katër shtetas janë arrestuar sot nga Policia e Shkodrës, pasi janë kapur duke blerë drogë.

Bëhet fjalë për shtetasit Klintis Ymeri, Vera Ymeri (nënë dhe bir),  Sait Fikaj, Igor Duretiç, shtetas malazez.

Gjatë kontrollit fizik, policia ka gjetur dhe sekuestruar lëndë narkotike, dy automjete, si dhe 6 celularë.

NJOFTIMI I POLICISË: 

Shkodër

Finalizohet pas 4 muajsh hetime me metoda proaktive, në bashkëpunim me Prokurorinë e Shkodrës, operacioni policor “Vendtakimi”. U kapën në flagrancë gjatë shitblerjes së 3.8 kilogramëve cannabis sativa, vihen në pranga 3 shtetas (blerësi, shtetas malazez).

Në pranga dhe nëna e njërit prej të arrestuarve, pasi dyshohet se ka bashkëpunuar për të siguruar lëndën narkotike.

Sekuestrohen lënda narkotike, 2 automjete dhe 6 celularë.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Seksionin e për Hetimin e Trafiqeve dhe me Forcën e Posaçme “Shqiponja” të DVP Shkodër, gjatë këtij operacioni, arrestuan në flagrancë shtetasit V. Y., 58 vjeçe dhe K. Y., 28 vjeç (nënë e bir), shtetasin S. F., 63 vjeç, si dhe shtetasin nga Mali i Zi, I. D., 35 vjeç.

Në fshatin Kullaj, shtetasit K. Y. dhe S. F. u kapën në flagrancë, teksa i shisnin 35-vjeçarit, rreth 3.8 kg lëndë narkotike cannabis sativa, për sigurimin e së cilës dyshohet se kanë bashkëpunuar me shtetasen V. Y.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH