Globi

Shembet çatia e kishës, 9 të vdekur e dhjetëra të bllokuar nën rrënoja, mes tyre dhe fëmijë

Shkruar nga Liberale
Shembet çatia e kishës, 9 të vdekur e dhjetëra të

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën nga shembja e një kulmi të një kishe në Meksikë.

Sipas mediave vendase, 49 persona të tjerë u dërguan në spital, pasi çatia e kishës Santa Cruz të Ciudad Madero u rrëzua.

Policia deklaroi se rreth 100 njerëz ishin në meshë në momentin e shembjes së çatisë, ndërsa dyshohet se ka persona të bllokuar nën rrënoja. Ekipet e shpëtimit po vijonë të kërkojnë për njerëzit nën rrënoja.

Pamjet në mediat sociale tregojnë ndërtesën e kishës në rrënoja ndërsa njerëzit u grumbulluan duke kërkuar për njerëzit  që ishin bllokuar brenda.

Poll
SHQIPENGLISH