Politikë

Shehu: Universitetet shqiptare kanë humbur rolin e tyre, në gjendje të mjerueshme

Shkruar nga Liberale
Shehu: Universitetet shqiptare kanë humbur rolin e tyre, në gjendje

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit se institucionet e së ardhmes, universitetet shqiptare “po ngelin bosh çdo ditë e më tepër”.

Ai u shpreh se këto institucione të dijes po kthehen në gjendje të mjerueshme duke humbur rolin dhe forcën e tyre.

Sipas tij, këtë po e pësojnë veçanërisht universitetet periferike, teksa përmendi Universitetin e Gjirokastrës që është pranë mbylljes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH