Sport

Ronaldo bleu shtëpinë më të shtrenjtë në Portugali, ja sa shpenzoi ai

Shkruar nga Liberale
Ronaldo bleu shtëpinë më të shtrenjtë në

Cristiano Ronaldo nuk po kalon momentin e tij më të mirë sportiv. Lojtari i Manchester United është zëvendësues i Erik Ten Hag dhe koha e lojës i është zvogëluar.

Edhe pse është e vërtetë që këtë javë, trajneri i Sportingut, Ruben Amorim, ka përjashtuar mundësinë që portugezi të rikthehet në skuadër, e vërteta është se lëvizja e fundit që futbollisti do të kishte bërë tregon se të paktën ai i ka synimet të investojë në Portugali.

Më shumë se 18 milionë paund të investuara në një pronë në Portugali.

Sipas ‘The Sun’, ylli portugez ka investuar 18 milionë paund (më shumë se 20 milionë euro) në blerjen dhe rinovimin e rezidencës më të shtrenjtë në Portugali.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH