Aktualitet

Reshje dëbore gjatë natës në rrethinat e Korçës

Shkruar nga Liberale
Reshje dëbore gjatë natës në rrethinat e Korçës

Korça është ‘zgjuar’ këtë të enjte nën rreshjet e shiut dhe borës.

Këto të fundit kanë qenë prezentë në rrethinat kryesisht Dardhë, Vithkuq e Voskopojë që s’kanë krijuar probleme.

Momentalisht sa i përket akseve probleme ka vetëm në Boboshticë-Dardhë nga kilometri i 7 deri tek 13 pasi rekomandohet qarkullimi i mjeteve me zinxhirë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH