Sport

PSG “fshin” Kylian Mbappe nga faqja zyrtare

Shkruar nga Liberale

Fotografia e Kylian Mbappe është hequr nga faqja zyrtare e PSG-së.

Sulmuesi refuzon të aktivizojë opsionin e zgjatjes së kontratës, e cila zgjat deri në vitin 2024.

Për shkak të kësaj, PSG e përjashtoi lojtarin nga aplikimi për një turne në Japoni dhe e vendosi në shitje. Real Madridi është i interesuar për sulmuesin francez.

Në sfondin e kësaj situate, parizienët hoqën foton e Mbappes nga kopertina e faqes zyrtare në faqen e formacionit.

Kur hapet faqja kryesore e listës, përdoruesit shohin një poster me imazhet e lojtarëve të ekipit, i cili aktualisht përmban Neymar, Marco Verratti, Marquinhos, Luca Hernandez dhe Lee Kang Ying, por jo Kylian Mbappe.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH