Ndërkombëtare

Protesta e restorantit në Prishtinë merr vëmendjen e mediave botërore

               Publikuar në : 15:42 - 10/04/21 liberale

Një protestë e zhvilluar nga një restorant në Prishtinë, u bë lajm në të gjithë botën. Mënyra e veçantë e kësaj proteste, tërhoqi vëmendjen edhe të mediave botërore.

Rrjeti evropian i televizionit, EuroNews, ka shkruar një artikull për këtë protestë, dukë thënë se pronari kosovar i restorantit, Petrit Kllokoqi po mban protestën e heshtur në emër të të gjitha restoranteve, për shkak të masave anti-covid që ka marrë Qeveria e Kosovës.

”Petrit Kllokoqi, pronari i restorantit Bagolina në kryeqytetin e Prishtinës ka mbushur karriget e tij me manekina të veshura, ku duken se janë duke ngrënë mëngjes dhe drekë, të kompletuar me menu dhe shishe verë. Kllokoqi, i cili është kryetari i Shoqatës Kosovare të Gastronomisë, thotë se ai po mban protestën e heshtur në emër të të gjitha restoranteve”,- thuhet në artikullin e tyre.

Kujtojmë se Qeveria e Kosovës që nga data 7 prill ka mbyllur gastronominë dhe të gjitha qendrat tregtare për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

<
>
6070490ebb454.image_-750x500 6070490eee527.image_-750x500 6070490f5b0e0.image_-750x500 6070490f8a78b.image_-750x500 Petrit-Kllokoqi-750x375

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back